• Oznam o stravovaní

• Vážení rodičia,

tento školský rok máme veľmi náročnú situáciu stravovania žiakov v školskej jedálni z dôvodov:

• nezrealizovala sa výstavba nového pavilónu, kde má pribudnúť 6 tried z dôvodu, že sused opakovane nesúhlasil so stavbou školy, pripomienkoval ju, prerábal sa kvôli tomu projekt, tým sa predlžoval čas na vydávanie stavebného povolenia
            • firma, ktorá vyhrala verejné obstarávanie minulý rok, nedokáže tento rok po náraste cien stavebného materiálu a prác túto stavbu zrealizovať a musí sa vykonať nové verejné obstarávanie
            • z týchto dôvodov škola nemá dostatok tried na vyučovanie
            • odišla jedna deviata trieda, prišli tri prvácke triedy
            • jedna trieda sa učí v Komunitnom centre, jedna trieda sa učí v bývalej zborovni a jedna trieda sa učí v bývalej jedálni
            • tým pádom sme znížili kapacitu jedálne o 50 %, uprednostnili sme prijatie a vyučovanie prvákov, ktorí sa nemali kde učiť
            • stravovanie v školskej jedálni zabezpečuje firma PINO, s.r.o., ktorá vyhrala verejné obstarávanie v júni 2021 na dodávku stravy
            • škola má 500 žiakov a preto sme boli nútení hľadať riešenie na výdaj obedov
            • je vytvorený presný harmonogram stravovania, kde niektoré triedy obedujú v jedálni a niektoré triedy konzumujú obed v jednorazových plastových boxoch vo svojich triedach (tzv. krabičkách)
            • tento harmonogram stravovania závisí od rozvrhu hodín v daný deň – triedy sa striedajú v konzumácii obeda v jedálni alebo vo svojich triedach
            • pri zníženej kapacite jedálne výdaj obedov trvá dlhšie, preto je potrebné byť trpezlivý
            • jedlo sa porciuje priamo do krabičiek v našej školskej výdajni, tesne pred konzumáciou
            • z hygienických dôvodov a platných noriem nie je možné, aby si deti nosili jedlo v krabičke domov, konzumuje sa len v triede
            • cena jednej krabičky je 0,20 € (náklady znáša škola a Občianske združenie Naša škola Miloslavov)
            • cena stravnej jednotky (ako už bolo zverejnené) platná od 01.09.2021:

1. stupeň: 2,05 Eur (uhrádza rodič)

2. stupeň: 2,14 Eur (uhrádza rodič)

• dotácia na 1 obed je 1,30 € ktorá sa premietne do Vášho zvýšené daňového bonusu, ktorú si jeden z rodičov uplatňuje u svojho zamestnávateľa
            • rodičia, prosíme Vás, čítajte naše oznamy do konca a v prípade otázok Vás prosíme, komunikujte so školou cez Edupage, emailom, radi Vám odpovieme.

PaedDr. Alena Jančeková, riaditeľka školy a vedenie školy

• Oznam o poplatkoch ŠKD

• Vážení rodičia,

dopĺňame informácie o poplatkoch za ŠKD.

Výška poplatku ŠKD sa určuje VZN č. 1/2021 (Všeobecne záväzným nariadením) obce Miloslavov, ktoré bolo schválené Obecným zastupiteľstvom dňa 12. augusta 2021 s platnosťou od 01.septembra 2021 (v prílohe).

Výška poplatku za ŠKD sa nezmenila, zostáva 40 € na jedno dieťa, avšak zmenili sa uplatňované zľavy z poplatku.

V minulých rokoch boli zľavy z poplatku z dôvodu trvalého pobytu, v súčasnosti všetky deti majú trvalý pobyt v obci Miloslavov. Riaditeľka školy nerozhoduje o výške poplatku ani zľavách, rešpektuje platné VZN.

Tento školský rok je schválený poplatok naďalej 40 € na jedno dieťa mesačne a zľavy sú nasledovné:

1. počet súrodencov v ŠKD:

• najstaršie dieťa v ŠKD – 40 €/mesiac/dieťa
            • mladšie (druhé) dieťa – zľava 50 % - 20 €/mesiac/dieťa
            • tretie a ďalšie dieťa – zľava 75 % - 10 €/mesiac/dieťa

Príklad: Najstarší súrodenec v ŠKD – štvrták platí 40 € mesačne za ŠKD. Jeho mladší súrodenec v 3. ročníku v ŠKD platí 20 €/mesiac. Najmladší súrodenec v 1.ročníku platí 10 € mesiac.

Dvojičky, alebo súrodencov v rovnakom ročníku, riešime individuálne s vedúcou vychovávateľkou.

2. oslobodenie od poplatkov

• hmotná núdza – podľa zákona č. 599/2013 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi po predložení príslušných dokladov – doklad o tom, že ste poberateľom pomoci a príspevkov v hmotnej núdzi

Chápeme, že pre niektorých z Vás bude znamenať 40 € mesačne zvýšenie poplatku za ŠKD.

Pre našu prevádzku ŠKD je to nevyhnutné, potrebujeme zabezpečiť:

• mzdu na prijatú novú vychovávateľku pri rovnakom počte detí v ŠKD ako min. rok (spolu je už 10 vychovávateľov)
            • nákup pomôcok, materiálu na činnosť a zariadenie klubu
            • úhrada nákladov na energie a mzdy
            • zvýšenú hygienu a dezinfekciu priestorov v ŠKD
            • menší počet detí ŠKD, čím sa skvalitni výchovnovzdelávací proces
            • pre každú triedu sme zabezpečili samostatnú miestnosť na rannú ŠKD
            • oddelenia ŠKD sa nespájajú (okrem 4.ročníka – veľmi nízky počet detí)
            • zaujímavé aktivity pre každé oddelenie (Imatrikulácia, Európsky deň jazykov, Vianočné dielne, Deň jablka, Záložka do knihy, Deň Zeme....)
            • v prípade karantény – dištančná online výchovná činnosť  ŠKD
            • kvalitná príprava na vyučovanie v ŠKD
            • tento rok môžu navštevovať ŠKD všetky deti, ktoré sa prihlásili (v minulosti sme neprijali deti rodičov na materskej dovolenke, nezamestnaní....)

Pobyt v ŠKD je pre dieťa nepovinný, dobrovoľný. Je to služba rodičom za 2 € (1 € alebo 0,50 €) na deň.

Rodičia, prosíme Vás, čítajte naše oznamy do konca a v prípade otázok Vás prosíme, komunikujte so školou cez Edupage, emailom, radi Vám odpovieme.

PaedDr. Alena Jančeková, riaditeľka školy a vedenie školy