• Naša škola je plnoorganizovaná základná  škola. Máme 12 tried I. stupňa (každý ročník po 3 triedy) ZŠ a 11 tried II. stupňa – máme tri triedy v 5. ročníku a po dve triedy v 6., 7., 8. a 9. ročníku.

V súčasnosti má naša škola spolu 548 žiakov a 58 zamestnancov.

Školské stravovanie už štyri roky zabezpečuje firma PINO. Žiaci II. stupňa, zamestnanci ako aj deti s rôznymi intoleranciami si majú možnosť vyberať zo 4 jedál denne a i tento školský rok realizujeme prihlasovanie obedov čipovým systémom.

Škola má v obci Miloslavov dlhoročnú tradíciu, bola založená ešte v roku 1928 ako malotriedna jubilejná škola pre 1. až 4. ročník. Odvtedy sa veľa zmenilo.

Všetci zamestnanci školy máme aj na tento školský rok veľké plány a ambície naďalej skvalitňovať výchovno-vzdelávací proces na tejto škole, zapojiť sa do projektov, uplatňovať nové moderné formy vyučovania, hlavne projektové a zážitkové vyučovanie, zlepšovať  imidž školy. Hlavný cieľ na tento školský rok je rozvoj „kritického myslenia“. Je to náročná úloha , ktorej sa chceme venovať a zdokonaľovať sa. Že sme sa vydali správnou cestou svedčia výsledky T5 ako aj úspechy v okresných či krajských kolách v školských vedomostných  súťažiach a olympiádach .

Začali sme vytvorením ihriska s umelou trávou, úpravou pieskoviska, terénu pod preliezkami, novým chodníkom a pokračujeme v jarnom období výsadbou, lavičkami a ďalšími fit prvkami.

Máme zrealizovaný projekt kamerového systému v interiéri aj exteriéri, aby sa zvýšila naša bezpečnosť.

S nárastom počtu žiakov bolo nevyhnutné z dôvodu bezpečnosti uzavrieť areál školy len pre deti a zamestnancov a apelujeme, aby deti v rámci obce chodili do školy peši, či na bicykli, tie, ktoré to zvládnu.

A samozrejme stále máme nesplnený sen - telocvičňa, ktorý je zatiaľ stále len vo fáze projektu a hľadajú sa zdroje.

Našou prioritou je dobrá spolupráca s rodičmi a vzájomná  informovanosť.

Všetkým rodičom ďakujeme za pomoc a podporu a tešíme sa na Vás a spoluprácu s Vami aj v tomto školskom roku.

riaditeľka