• Výhra v súťaži „Európsky deň jazykov 2021 – Jazyky okolo nás“ – literárna kategória
     • Výhra v súťaži „Európsky deň jazykov 2021 – Jazyky okolo nás“ – literárna kategória

     • Dnes našej škole prišla milá správa o výhre našich žiakov v literárnej súťaži 2.stupňa ZŠ „Európsky deň jazykov 2021 – Jazyky okolo nás“ – literárna kategória, 2. stupeň základnej školy.

      Súťažný príspevok, ktorý naša žiačka spolu s pani učiteľkou Klačanskou do súťaže prihlásili, podľa Štátneho pedagogického ústavu, Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a pani Ďuranovej (predsedníčka hodnotiacej komisie pre literárnu kategóriu) vynikal vo všetkých hodnotených kritériách a členovia komisie ho vyhodnotili ho ako najlepší súťažný príspevok v danej kategórii.

      Výherný príspevok do súťaže napísala žiačka 5.A - Kristínka Diková, ktorej srdečne gratulujeme!

      Výhrou pre našu školu je poukaz na nákup cudzojazyčnej literatúry v hodnote 300 EUR.

      Veľmi sa z tejto výhry tešíme a Kristínke a pani učiteľke gratulujeme.

      Vedenie školy

    • Príbehy stromov - kreatívna hodina VyV
     • Príbehy stromov - kreatívna hodina VyV

     • Jesenné dni nám ukazujú pestrofarebnú krásu prírody okolo nás.

      Stromy, ktoré každodenne stretávame cestou do školy, alebo doma v záhrade a už si ich ani nevšímame, nás viedli k zamysleniu, aký príbeh sa môže ukrývať v jeho listoch, čo všetko strom za svoj život "prežil a videl".

      Deviataci (ešte pred karanténou) takto spojili svoju fantáziu a šikovnosť a vytvorili dielka do výtvarnej súťaže "Príbehy stromov".

      Prajeme našim deviatakom veľa štastia!

      Mgr. Bělousovová Marta

    • Október v ŠKD
     • Október v ŠKD

     • Tričko s krátkym rukávom, ale aj zateplená vetrovka. Apríl? Nie. Tákéto výkyvy v počasí sme mali v októbri. Deti sa z toho náramne tešili, pretože sa dosýta pohrali na školskom dvore a v dňoch, keď počasie nebolo až tak priaznivé, získali viac času na činnosti vo svojich oddeleniach. A verte, fantázia im pracovala na plné obrátky.  Jeseň je krásna, listy na stromoch začínajú meniť sfarbenie a čo by sme to boli za šikovníkov, keby sme ich krásu nevedeli preniesť na papier? Triedy sa, presne ako príroda, obliekli do oranžových, žlých, bordových, hrdzavých a hnedých šiat.

      Hlavná téma v mesiaci október bola Osobnosť dieťaťa – dieťa a jeho svet. V jednotlivých TOV sme preto všetky aktivity smerovali k odhaleniu a spoznávaniu sveta, ktorý formuje osobnosť detí. V nemalej miere do neho patria starí rodičia. Ich úloha je nepopierateľná a priam nenahraditeľná.

      Úctu k starším deti vyjadrili pozornosťami, ktoré pre nich vyrobili. Srdiečka, vrecúška s voňavou levanduľou, krásne obrázky a tiež si porozprávali pekné príbehy. Všetko, čo deti obklopuje, kde žijú, o čom snívajú, čo ich baví a teší i to, koho majú radi stvárnili prostredníctvom svojich výtvarných diel.

      Október je aj čas dozrievania jabĺk , o ktorých je známe, že už jedno jablko denne prispieva k zdraviu a rozhodne patria do nášho jedálnička. 21. Október je v kalendári označený ako Medzinárodný deň jablka, presnejšie Deň pôvodných odrôd jabĺk. V každom oddelení celý týždeň rezonovali slovné spojenia Zdravá výživa a Deň jablka. Deti si zopakovali, ako sa stravovať tak, aby naše telo neprekvapil žiaden neduh. Jabĺčka sa objavovali v kresbách, modeloch, na konárikoch v triedach i na umytých použitých obaloch od polievky, ktoré sa vďaka šikovným rukám detí zmenili na misky na sušené jablká alebo črepníky na kvety. Z druhákov v 6. oddelení sa dokonca stali autori publikácií Môj zdravý jedálníček.

      Štvrtý októbrový týždeň sme mali o dva dni kratší, no o to bohatší na zaujímavé, tvorivé a zábavné projekty. Nastal ten správny čas na tekvice. Neokresali sme tento jedinečný plod len na jeho vyrezávanie. Motív tekvice hral hlavnú úlohu na plagátoch, hodinkách, miskách i ako výzdoba dverí, skriniek a okenných parapetov. O druhoch tekvíc a všetkom, čo z nich človek získava sme si porozprávali v rámci spoločných rozhovorov na koberci. Deti sa pri rozprávaní uvoľnia a vzájomne povzbudzujú.

      No a povzbudenie si zaslúžia najmä prváci, ktorých privítanie „Imatrikulácia“ sa konala práve v posledných dňoch mesiaca.

      Pred odchodom na jesenné prázdniny sme si pripomenuli a vysvetlili význam a pôvod sviatkov Všetkých svätých, Pamiatky zosnulých ale i v našich končinách nového Halloweenu. Na chodbách pobehovali pavúci, kostry duchovia, tekvičky aj ježibabky.

      Takto veselo sme sa rozbehli na dvojdňové jesenné prázdniny.

       

      A čo nás čaká v novembri? Prezradím len, že bude voňavý. Psssst, ale nikomu to nehovorte, nech si to radšej prečítajú!

       

      Tím vychovávateľov ŠKD

       

    • Poďakovanie
     • Poďakovanie

     • Základná škola Miloslavov veľmi pekne ďakuje našim rodičom - p. Martinovi Čiernemu a p. Petrovi Slivkovi za financovanie a zabezpečenie realizácie basketbalového ihriska v areáli školy.

      Keďže našim žiakom stále chýba telocvičňa, toto basketbalové ihrisko je využívané na hodinách telesnej výchovy, ale aj v rámci aktivít v ŠKD. 

      Toto ihrisko je veľmi obľúbené našimi deťmi.

      PaedDr. Alena Jančeková a kolektív zamestnancov a žiakov ZŠ Miloslavov.