Areál školy prechádza veľkými zmenami a jednou z nich je aj náš nový skleník.
Na konci apríla sme začali s prácami ako kultivovanie pôdy, zameranie a vyznačenie záhonov a chodníčkov, potom sme ich vybudovali.
Následne sme neváhali a vysadili sme priesady uhoriek, paradajok, paprík, sadenice cibuľky , vysiali sme kôpor, šalát, reďkovky a mrkvu. Žlté a oranžové kvietky aksamietníc vykvitnú až počas prázdnin. V priestore okolo skleníka našli svoje miesto hrášok, slnečnice a kosatce.
Plody našej práce sme stihli aj ochutnať, boli výborné!
Po prázdninách určite povedú naše prvé kroky aj do skleníka a potom preberieme štafetu starostlivosti o našu skleníkovú záhradku po pánovi školníkovi.
Bude nás čakať osadenie kameňov na chodníček a príprava na prezimovanie, aby sme v nasledujúcom roku nastúpili s elánom do novej záhradkárskej sezóny.
Ing. Jana Habánová