- RecyVeci - využitie odpadového materiálu na hry a kreatívnu tvorbu
- Workshop - výroba papiera
- Deň Zeme
- Rovesnícke učenie
- Práca profesionálneho ochranára
- Svetový deň vody
- Potulky po chránených oblastiach
- Vyhodnotenie projektu Curaprox
- Kráľovstvo včiel
- Motýlia záhrada
- Projektový týždeň - Týždeň dôstojnej práce - Kávová kríza
- Zber použitých zubných kefiek v spolupráci so spoločnosťou Curaprox
- Hovorme o jedle „Zdravie je predpokladom kvalitného života“
Práca profesionálneho ochranára
Ak chceme „krajší svet“, nestačí o tom len rozprávať…
Príroda slúži nám všetkým a máme právo na jej užívanie. Avšak, povinnosťou každej osoby je ju chrániť a podľa svojich možností sa o ňu aj starať.
Hlavným zámerom ochrany prírody je zachovanie prírodnej rovnováhy a ochrana rozmanitosti podmienok a foriem života, prírodných hodnôt a krás. Vytváranie podmienok na trvalo udržateľné využívanie prírodných zdrojov a na poskytovanie ekosystémových služieb, berúc do úvahy hospodárske, sociálne a kultúrne potreby, ako aj regionálne a miestne pomery.
V rámci projektu INTERREG SK - AT zrealizovala správa CHKO Dunajské luhy, environmentálno- edukatívnu prednášku pre žiakov 7. ročníka našej základnej školy.
Žiaci sa na prednáške dozvedeli o značení chránených území a jednotlivých stupňoch ochrany, práci strážcov prírody.
Bližšie sme sa venovali práci zoológa, botanika, ako aj iných zaujímavých profesií Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky. Priblížili sme si, kto a ako sa stará o hendikepované živočíchy, čo je úlohou dendrológa, krajinára, či pracovníka environmentálnej výchovy. Rozprávali sme sa aj o ohrozených rastlinných a živočíšnych druhoch, o dohovore pod názvom CITES, taktiež aj o tom, ktoré druhy zo slovenskej prírody sú pod jeho ochranou.
Veríme, že sa aj na základe týchto nadobudnutých poznatkov niektorí žiaci rozhodnú pre cestu profesionálneho ochranára prírody.
Mgr. Denisa Kmec, Koordinátorka Environmentálnej výchovy a Zelenej školy
1