• Dňa 11.4.2024 sa žiačky našej školy - Petra Škulavíková (9.A), Katarína Ottmárová (7.A) a Sofia Linderová (6.B) zúčastnili okresného kola biologickej olympiády kategórie E "Poznaj a chráň!" v Senci. V odbornosti botanika obsadila výborné 1. miesto Petra Škulavíková, čím si zabezpečila aj postup do krajského kola v Bratislave. V odbornosti zoológia získala Sofia Linderová 3. miesto.
      • V dňoch od 18.03.2024 do 22.03.2024 sa vybraní žiaci tried 8.A a 8. B, doplnení žiakmi 7.A triedy spolu s učiteľmi Mgr. Zuzanou Greš, Mgr. Martinou Musilovu, Mgr. Rastislavom Vaľkom a Mgr. Alešom Gaľom zúčastnili v spolupráci s CK DAKA poznávacieho zájazdu do Paríža.
        • Plavecký výcvik našich tretiakov

V týždni od 06. júna do 10. júna 2022 žiaci 3. ročníka absolvovali základný plavecký kurz.

Konal sa v priestoroch x-bionic® aquatic sphere v Šamoríne pod vedením skúsených inštruktorov plávania.

Žiaci boli rozdelení do štyroch skupín a počas celého týždňa zlepšovali svoje plavecké zručnosti. Pred samotnou výukou v bazéne žiaci absolvovali krátku rozcvičku na podložkách. Každý sa snažil a robil pokroky vlastným tempom. Najdôležitejšia bola radosť detí z pobytu vo vode, čo bolo na ich tvárach aj vidieť.

• Máj v ŠKD

Ako inak by sme mohli začať charakteristiku tohoto mesiaca, ako známym prívlastkom - máj, mesiac lásky a znovuzrodenia. Láska má veľa podôb a je všade okolo nás. Či už je to láska k prírode, umeniu, zvieratkám, knihám, ľuďom a medzi ľuďmi navzájom. Vari najneprekonateľnejšia je materinská láska. Je bezpodmienečná, úprimná, obetavá i ustráchaná. Veľkosť tejto lásky si, viac ako inokedy, pripomíname druhú májovú nedeľu v Deň matiek. Deti pre svoje maminky pripravili viaceré prekvapenia. Od pozdravov s básničkami, cez kreslené i trojrozmerné kytice kvetov, vymodelované srdiečka ozdobené vlastnými odtlačkami prstov, aromaterapeuické trblietavé kolieska až po milé predstavenia. Prváci z prvého oddelenia majú svoje maminky stále pred očami a preto bolo pre nich jednoduché nakresliť ich portréty. V galérii k článku ich rozhodne neprehliadnite. Deti v oddeleniach ŠKD ukázali, že je v nich n

• Vybíjaná o Majstra našej školy

Dňa 25. 05. 2022 sa uskutočnilo druhé finálové kolo vo vybíjanej o Majstra školy pre rok 2021/2022.

Súťaž sme začali už v novembri, prihlásilo sa 6 tried našej školy. V 1. kole vyraďovacím systémom do finálového kola postúpili: 8.A, 6.A a 7.A/7.B (siedmačky vytvorili družstvo z obidvoch tried, nakoľko je ich menej v triedach).

• 2. miesto v Krajskom kole v stolnom tenise

Naša škola sa dňa 20. 5. 2022, ako víťaz okresného kola Senec, zúčastnila krajského kola v stolnom tenise družstiev žiakov v stolnotenisovej hale ŠKST Aréna Bratislava.

V kategórii žiakov súperilo medzi sebou 6 škôl z víťazných okresov v Bratislavskom kraji, ZŠ Miloslavov, ZŠ Ivana Bukovčana Bratislava, Gymnázium L. Novomeského Tomášikova Bratislava, ZŠ Tbiliská Bratislava, ZŠ Dr. Dérera Malacky, ZŠ Dr. Hodžu Bratislava.

• Úspech v projekte - "Mením na zeleň"

Nadácia ZSE zverejnila 15. februára 2022 výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančných prostriedkov na grantový program „Mením na zeleň“.

Naša škola sa zapojila do 1. ročníka grantového projektu. Do uzávierky bolo podaných 270 žiadostí o podporu, z ktorej Správna rada podporila 43 projektov, medzi nimi aj náš projekt „Zelená škola – aj oddychujeme, aj sa učíme“ v hodnote 1400 eur.

• Apríl v ŠKD

Apríl bol mesiac plný kontrastov. Aké rozmanité bolo počasie, také rozmanité boli aj aktivity v školskom klube.

V oddeleniach zavládla jar. Zvuky prebúdzajúcej sa prírody bolo počuť úplne všade. Deti načúvali spevu vtákov, rozoznávali zvukové prejavy mláďat zvierat na hospodárskom dvore a trochu jari si preniesli z prírody aj do tried. Z kvetov a listov vytvorili tretiaci z 9. oddelenia krásne prírodné obrazy. Okenné parapety v triedach obsadili sliepočky, zajčiky i kuriatka. Pri ich vyrábaní boli použité materiály, ktoré by inak skončili v odpadkovom koši. Sliepočka či kuriatka vznikli z kartónového obalu na vajíčka, vaječné škrupiny poslúžili ako malé črepníky na vysadenie chutnej a zdravej žeruchy, papierové taniere sa zmenili na peknú jarnú dekoráciu no a drobné ozdoby deti vytvorili zo zvyškov papiera. Aj zapichovátka do kvetináčov dostali podobu zajačikov a farebných vajíčok.

Vážení rodičia, žiaci,

oznamujem Vám, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľujem všetkým žiakom Základnej školy Miloslavov riaditeľské voľno dňa

20.05.2022 (piatok)

Riaditeľské voľno sa udeľuje z organizačných dôvodov - vzdelávanie učiteľov a vychovávateľov školy, tzv. Metodický deň - 2.časť.

• Umelci z 9.A

Žiaci z 9.A sa pokúsili vytvoriť dielko v štýle - Land art.

Tvorcovia tohto umeleckého smeru sa chceli vyhnúť umeniu uzavretému v galériách a múzeách. Namiesto toho tvorili umelecké diela v prírode, ideálne na miestach nezasiahnutých ľudskou činnosťou.

Pracovali jednoduchými formami a s prírodnými materiálmi ako sú pôda, kameň, drevo, voda alebo ľad...

• Školské ovocie
      • Projekt Inkluzívne štúdium na základe výzvy "V základnej škole úspešnejší"
      • Aissec – projektové týždne s lektormi anglického jazyka