Nové číslo školského časopisu je už na webe školy: Miloslavovský školotoč
Všetky naše časopisy nájdete v záložke Život na škole - Školský časopis
Redakčný tím žiakov školy pod vedením Mgr. Romany Pirih
Nové číslo školského časopisu je už na webe školy: Miloslavovský školotoč
Všetky naše časopisy nájdete v záložke Život na škole - Školský časopis
Redakčný tím žiakov školy pod vedením Mgr. Romany Pirih
V dňoch 12. a 14. 11. sa konalo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku.
V kategórii 1A súťažilo deväť žiakov, v kategórii 1B štrnásť žiakov a v kategórii 1C dvaja žiaci.
Víťazkou kategórie 1A sa stala Natália Farkasová zo 7.A, na 2. mieste sa umiestnila Hana Ďurišková zo 6.A a na 3. mieste Tamara Gulášová zo 6.A.
V kategórii 1B zvíťazil Bruno Kandra z 8.A, 2. miesto si vybojovala Dominika Šátorová z 9.A a 3. miesto Katarína Ottmárová z 8.A.
Kategóriu 1C vyhrala Petra Nedeljaková z 8.B
Natália a Bruno budú našu školu reprezentovať na okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku v januári 2025 v Senci a Petra postupuje rovno na krajské kolo, ktoré sa bude konať vo februári v Bratislave.
Víťazom blahoželáme a držíme im palce v ďalšej časti tejto postupovej súťaže.
Mgr. Dagmara Holodová
V dňoch 21. a 26. 11. sme sa s triedami 3.A a 4.B zúčastnili tvorivých dielní v ÚĽUVe. Mali sme možnosť vyskúšať si niektoré z tradičných remesiel. Vyrobili sme si anjelov zo šúpolia, zvončeky z drôtu, vyrezali drevené vláčiky, utkali náramky priateľstva a namaľovali obrázky na sklo. Zaujala nás aj návšteva galérie, kde sme si okrem vystavených exponátov mohli pozrieť aj dokument o pestovaní a spracovaní ľanu. Deťom sa exkurzia mimoriadne páčila a priali by si tvorivé dielne opäť navštíviť.
Mgr. Silvia Boháčová, Mgr. Daniela Bahnová
Dňa 26.11. 2024 sa v našej škole konala súťaž Všetkovedko, ktorej sa zúčastnilo 51 žiakov, prvého až štvrtého ročníka. Prvé výsledky sa žiaci dozvedia 18.12.2024. Všetkým žiakom držíme päste, aby získali titul Všetkovedko.
Mgr. Svetlana Panenková, koordinátor súťaže
Naša škola sa dňa 28.11.2024 zúčastnila školskej športovej súťaže „Okresné kolo vo vybíjanej žiačok ZŠ“ v Ivanke pri Dunaji. Do súťaže sa prihlásilo 11 škôl z okresu Senec, ktoré boli vyžrebované do dvoch skupín. ZŠ Miloslavov bola vyžrebovaná do skupiny „B“, hralo sa systémom každý s každým a prvé dve družstvá postúpili do finálovej časti turnaja. Naše dievčatá po výsledkoch: Gymnázium A.Bernoláka Senec 7:5, Súkr. ZŠ Senec 7:11, ZŠ Bernolákovo 5:6 a ZŠ Kráľová pri Senci 7:2 skončili v skupine so 4 bodmi na 3.mieste.
V celkovom hodnotení sme sa umiestnili na 5.-6.mieste v okrese, čo je na celkový počet 11 škôl veľmi dobrý výsledok.
Nášmu družstvu v zložení: Ema Lila Slováková, Kristína Diková, Sabína Janíčková, Naďa Janíčková, Chiara Veronika Maronová, Hana Muráňová, Zuzana Muráňová, Katarína Ottmárová, Kiara Vizváryová, Laura Stropnická, Adela Füleová a Stella Mikušiaková ďakujeme za vzorné reprezentovanie našej školy.
Vypracoval: Mgr. Miroslav Barančík
Dňa 27. novembra 2024 sme sa so žiakmi siedmeho ročníka zúčastnili exkurzie do Energolandu v Mochovciach. Tento interaktívny vzdelávací priestor moderným a pútavým spôsobom, priblížil žiakom tému energie, jej výroby, využívania a vplyvu na životné prostredie.
Zamestnankyňa elektrárne, nám detailne a zrozumiteľne vysvetlila proces výroby elektrickej energie v jadrovej elektrárni. Žiakom názorne ukázala, ako jadrové palivo v reaktore uvoľňuje tepelnú energiu, ktorá ohrieva vodu na paru poháňajúcu turbíny, a ako sa táto energia premieňa na elektrinu. Odpovedala tiež na množstvo zvedavých otázok našich žiakov a vyzdvihla význam bezpečnosti a technológií v tomto procese.
Exkurzia bola pre žiakov nielen poučná, ale aj zábavná. Mohli si vyskúšať rôzne interaktívne stanovištia. Pútavé videá, modely a hry žiakom umožnili lepšie pochopiť dôležitosť zodpovedného prístupu k spotrebe energie. Zároveň ich exkurzia motivovala zamyslieť sa nad ekologickými otázkami a možnosťami využívania zelených zdrojov.
Žiaci si z exkurzie odniesli množstvo nových poznatkov.
PaedDr.Magdaléna Tekeliová, Mgr. Kornélia Kandrová, PaedDr. Viktória Horná
Naša škola sa v dňoch 21.11 a 22.11.2024 zúčastnila okresného kola v stolnom tenise žiakov a žiačok ZŠ v Senci. V kategórii žiakov súperilo medzi sebou 10 škôl, ktoré boli vyžrebované do dvoch 5 členných skupín. ZŠ Miloslavov bola vyžrebovaná do skupiny „A“ a po výsledkoch: ZŠ Tajovského Senec 1:3, ZŠ Tomášov 1:3, ZŠ Kysucká Senec 3:1 a Gymnázium A. Bernoláka Senec 3:1 sa umiestnili na 3.mieste v skupine a len o skóre nepostúpili medzi 4 najlepšie školy. V zápase o 5.miesto naši chlapci porazili ZŠ Bernolákovo 3:1 a v celkovom hodnotení sa umiestnili na 5.mieste v okrese, čo je pre našu školu pekný výsledok.
V kategórii žiačok sa v okresnom kole stretlo 8 škôl, ZŠ Miloslavov bola vyžrebovaná do skupiny „B“, kde sa taktiež hralo systémom každý s každým. Naše dievčatá vyhrali skupinu po výsledkoch: ZŠ Chorvátsky Grob 3:0, ZŠ Kráľová pri Senci 3:2 a ZŠ Tomášov 3:1. V semifinále sme síce prehrali so ZŠ Most pri Bratislave 1:3 ale v zápase o 3.miesto sme sústredili všetky sily do záverečného zápasu a po víťazstve 3:0 nad ZŠ Tomášov sme obsadili vynikajúce 3.miesto v okrese!
Reprezentantom našej školy v zložení: Alex Michalič, Viliam Greschner, Milan Boháč, Viktória Piršelová, Hana Muráňová, Zuzana Muráňová a Beata Mikulcová veľmi pekne ďakujeme!!
Mgr. Miroslav Barančík, Mgr. Aleš Gaľa
Zažiť atmosféru miesta, kde sa pravidelne, či si to už uvedomujeme alebo nie, rozhoduje o našich životoch, mali možnosť žiaci 6.C.
Budova Národnej rady Slovenskej republiky v dnešnej podobe funguje od roku 1994 a dnes v nej pravidelne rokuje 150 poslancov, ktorých si volíme na štvorročné volebné obdobie. Naši žiaci sa počas exkurzie dozvedeli množstvo ďalších poučných a zaujímavých informácií nielen o histórii parlamentu ale aj o významných osobnostiach našich dejín - Štúrovi, Hurbanovi a Štefánikovi. Dozvedeli sa nové informácie o vzniku slovenskej zástavy a iných štátnych symboloch.
Určite zaujímavá bola aj prehliadka prvého poschodia. Prezreli si impozantné maľby na dreve od významného slovenského umelca Albína Brunovského a vybrané dary, ktoré dostali predsedovia parlamentu od zahraničných kolegov.
Najpútavejšou časťou bola návšteva rokovacej sály. Šiestaci získali nové poznatky týkajúce sa nielen zákonodarnej ale aj výkonnej a súdnej moci. Zistili, kto všetko sa zúčastňuje rokovaní parlamentu a prezreli si presný zasadací poriadok funkcionárov.
Naši šiestaci odchádzali s novými poznatkami, ktoré určite využijú nielen na hodinách občianskej náuky, dejepisu a slovenského jazyka. Vyučujúce zas s dobrým pocitom, že naši žiaci dostali veľkú pochvalu za vzorné správanie.
PaedDr. Viktória Horná, Mgr. Romana Pirih
Naša škola sa dňa 14.11. 2024 zúčastnila „Okresného kola v 3x3 basketbale žiačok ZŠ“ v Moste pri Bratislave. Súťaže sa zúčastnilo 6 škôl z okresu Senec: domáce družstvo ZŠ Most pri Bratislave, ZŠ Miloslavov, ZŠ M.R. Štefánika Ivanka pri Dunaji, ZŠ Tajovského Senec, ZŠ Mlynská Senec a ZŠ Kráľová pri Senci. Družstvá hrali systémom každý s každým a jednotlivé body sa započítavali do tabuľky. Naše žiačky postupne odohrali 5 zápasov s výsledkami: ZŠ Most pri Bratislave 8:0, ZŠ Tajovského Senec 8:0, ZŠ Mlynská Senec 11:2, ZŠ Kráľová pri Senci 8:9 a ZŠ M.R. Štefánika Ivanka pri Dunaji 4:19. Víťazom turnaja sa stala ZŠ M.R. Štefánika Ivanka pri Dunaji, ktorá postúpila do krajského kola.
Naše dievčatá podali výborný výkon počas celého turnaja, do jednotlivých zápasov dali všetko a celkove obsadili 3. miesto v okrese! Pre našu školu je to opäť veľký úspech v školských športových súťažiach.
Týmto ďakujeme nášmu družstvu v zložení: Silvia Masariková, Beata Mikulcová, Ema Lila Slováková a Vanesa Kučerová.
Mgr. Miroslav Barančík
„Smiech a plač v uzlíku … to je dieťa prichádzajúce na svet. Počas prvých rokov života uzlík vymieňa za batôžtek, ktorý si postupne napĺňa a nesie pred brány škôl a života. Tam sa pre neho stáva výbavou, po ktorej siahne a ku ktorej sa bude môcť kedykoľvek vrátiť pod podmienkou, že jeho obsah bude v detstve dostatočne naplnený. Lebo deti nepotrebujú vždy iba rady. Občas potrebujú aj ruku, ktorá pohladí. Ucho, ktoré vypočuje a srdce, ktoré porozumie.“
Milou tradíciou sa už každoročne v našej škole stala IMATRIKULÁCIA PRVÁKOV.
Prváci z našej školy, teda Základnej školy v Miloslavove, ju zažili počas októbra, v dňoch 22.10, 23.10., 24.10.2024. Slávnostného prijatia detí ku školskej komunite sa prváci zúčastnili za podpory svojich triednych pani učiteliek, pani vychovávateliek, aj rodičov. Na slávnostnom akte nechýbali tí, ktorí sa starajú o kvalitné podmienky vzdelávania pre každého žiaka - pani riaditeľka PaedDr. Alena Jančeková, p. zástupca Mgr. Rastislav Vaľko a pán starosta Milan Baďanský.
Úvodom nás sprevádzali šikovní druháci s pásmom „Čo už vieme“. Počas imatrikulácie boli deti vyzvané ku splneniu úloh - skúšky odvahy i zdatnosti. Každý zdvihol školskú tašku a prešiel cez lavičku, ktorá symbolizuje most – od škôlkara k školákovi. Po úspešnom zdolaní skúšok, boli deti pasované triednou pani učiteľkou a bola im odovzdaná Imatrikulačná listina, jednotka na krk a drobné darčeky. Nechýbalo zloženie slávnostného sľubu, ktorým sa spoločne zaviazali ku napĺňaniu svojich školských povinností a prvácka hymna.
Aj vďaka imatrikulácii sa do zmýšľania a predstáv našich najmenších žiakov podarilo hlbšie zakoreniť spolupatričnosť a pocit prepojenia so základnou školou a veríme, že nielen u detí samotných, ale aj u ich rodičov.
Veríme, že sme v našich prváčikoch prebudili toľko zvedavosti, že sa budú na vzdelávanie v našej škole tešiť a my im k tomu prajeme veľa nadšenia, trpezlivosti a tiež, aby výsledky, ktoré dosiahnu, tešili nielen ich, ale aj rodičov a všetkých, pre ktorých sa vďaka nim stanú užitočnými.
(Fotky, vzhľadom na nesúhlasné stanovisko GDPR niektorých rodičov nie je možné zverejniť).
Vo štvrtok 7.11.2024 sa žiaci 6. ročníka vydali na výlet do Brna. Ich cieľom bolo zábavné vedecké centrum VIDA!, kde sa na ploche 5000 m² nachádza až 170 interaktívnych exponátov, ktoré zábavnou formou vysvetľujú fungovanie sveta okolo nás.
Stála expozícia centra je rozdelená do piatich tematických celkov – Planéta, Civilizácia, Človek, Mikrosvet a Detské science centrum.
Žiaci mohli na vlastné oči vidieť, ako vzniká tornádo či inverzia, ako fungujú magnety, optika, prenos zvuku; mohli riešiť hlavolamy, použiť mikroskop, pozorovať mravce, ale aj šmyknúť sa na točitej šmýkačke či zdolať preliezačku v tvare vesmírnej rakety.
Čas, ktorý sme mali na vyskúšanie všetkých exponátov, nám ledva stačil a návšteva VIDA! centra bol skvelý zážitok.
Mgr. Dagmara Holodová
Žiaci 9.A sa spolu s prváckymi triedami (1.A a 1.B) počas etickej a náboženskej výchovy zapojili do rovesníckeho vyučovania. Rozdelili sa do tried a na začiatok si vybrali, že odučia hudobnú výchovu.
Začalo to dôkladnou prípravou, kedy si pre prváčikov pripravili prezentáciu o hudobných nástrojoch aj s pracovným listom. Vysvetlili deťom rozdiel medzi basovým a husľovým kľúčom, ukázali si noty, spoločnými silami zvládli aj rytmické cvičenie a noty vytlieskali. Neskôr si ukázali rôzne hudobné nástroje nielen na obrázkoch, ale starší žiaci pustili aj ukážky a prváci sa zapájali a hádali, o aký nástroj ide. Emmka s Tamarou a Slávkou sa svojej úlohy zhostili veľmi dobre a snažili sa zaujať deti svojím výkladom, chlapci im statočne pritom pomáhali. Najväčším zážitkom bola ale nepochybne Martinova hra na heligónke. Zahral nám viacero piesní, deti si spolu s ním zaspievali. Nakoniec si spravili zlatú bránu a na konci hodiny deviataci pomáhali prváčikom s vypracovaním pracovného listu.
Ďakujeme Martinovi za skvelý hudobný zážitok, pani učiteľkám z 1.A a 1.B triedy za pomoc a podporu, prváčikom za ich aktivitu a hlavne našim deviatakom za nespornú snahu a prínos v rámci rovesníckeho vyučovania.
Mgr. Zuzana Greš
V dňoch 23.10.2024 a 24.10.2024 sa žiaci 4.B a 3.A triedy zúčastnili exkurzie do Prírodovedného múzea SNM v Bratislave. Žiaci najskôr absolvovali vzdelávací program v objavovni na témy – Planéty a exoplanéty a Ryby Slovenska. Neskôr si prezreli expozície: Príbeh života na Zemi, Biodiverzita Slovenska, Biodiverzita Zeme, Klenoty Zeme, Človek v čase a priestore. Deti si exkurziu veľmi užili a získali veľa poznatkov využiteľných nielen na prírodovede ale i v bežnom živote.
Mgr. Silvia Boháčová a Mgr. Daniela Bahnová
V modernej dobe je množstvo našich rozhodnutí ovplyvnených našimi finančnými možnosťami. Orientovať sa vo svete financií nie je potrebné len pre dospelých ale aj pre mladých ľudí, pre ktorých je obzvlášť dôležité vzdelávať sa v oblasti finančníctva.
Žiaci 9.B mali možnosť posilniť svoju finančnú gramotnosť v rámci interaktívnej prednášky, ktorú pre nich pripravil pán Peter Kafún, špecialista z jednej popredných bánk na Slovensku, ktorý je zároveň aj vedúcim ženskej futsalovej reprezentácie.
Naši žiaci sa mohli dozvedieť množstvo zaujímavých informácií o tom, ako fungujú banky, o postavení Národnej banky Slovenska, o elektronickom bankovníctve a o zásadách bezpečnosti pri používaní platobnej karty či internet bankingu.
Dôležitosť rozumného hospodárenia si vyskúšali aj v rámci krátkej hry, prostredníctvom ktorej si uvedomili dôležitosť správneho pomeru rozdelenia peňazí v rámci príjmov a výdavkov.
Okrem poznatkov si žiaci odniesli aj praktické predmety a najaktívnejší žiaci aj malú odmenu.
Mgr. Romana Pirih
Dňa 9. októbra 2024 sa konalo školské kolo technickej olympiády. Naši šikovní žiaci súťažili vo dvoch kategóriách.
V kategórii A to boli Naďa Janíčková, Sabina Janíčková z 8.A triedy a Martin Uličný, žiak 8.B. V kategórii B si zmerali sily Samuel Sallós z 5.C, Veronika Bednáriková a Šimon Udič zo 6.A, Adrián Vizváry zo 6.C, Veronika Gerezdesová a Kyril Pluzhnyk, obaja zo 7.A triedy.
Hneď ráno všetci súťažiaci absolvovali online test s teoretickými otázkami. Pred obedom bola preverená ich zručnosť, kde podľa plánov zhotovili výrobky. Mladší žiaci vyrobili model lietadla, starší boli „architekti“ a zhotovili dvojposchodové veže zo špajchlí a špachtlí.
Všetci súťažiaci si počínali výborne a preukázali svoje zanietenie a šikovnosť.
Do okresného kola postúpili v kategórii A ôsmačky Naďa Janíčková a Sabina Janíčková, v kategórii B postúpila Veronika Bednáriková zo šiesteho ročníka. Našim dievčatám gratulujeme a budeme im držať palce 🙂
Postúpiť mohli len tí najlepší, no každý zo zúčastnených žiakov získal vedomosti a cenné skúsenosti, ktoré sú na nezaplatenie 😊
Ing. Jana Habánová
V tomto školskom roku sa naša škola opätovne zapojila do celoslovenského projektu HOVORME O JEDLE, ktorý organizuje nezisková organizácia Centrum rozvoja znalostí o potravinách n.o.
Jej cieľom je zvyšovanie úrovne vzdelania a povedomia o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu, ich úlohe pri ochrane zdravia, ich význame pri podpore regionálneho rozvoja, pri ochrane kultúrneho dedičstva a pri tvorbe a ochrane životného prostredia.
V rámci XII. ročníka projektu Hovorme o jedle sa naši žiaci v týždni od 14. októbra do 18.októbra 2024 zapojili do 5 denných tém a 4 oblastí: súťažno-vzdelávacej aktivity „Hovorme o jedle“, výtvarnej súťaže „Chutné maľovanie“, literárnej súťaže „Načo sú nám polia, sady“ a fotografickej súťaže „Očami gurmána“.
Naši žiaci 1. stupňa sa v rámci vyučovania a v popoludňajších hodinách v Školskom klube detí venovali rôznorodým aktivitám zameraných na zdravú výživu a zvyšovanie vzdelania a povedomia v tejto oblasti.
Vytvárali potravinové pyramídy, vypracovávali pracovné listy zamerané na zdravé a nezdravé jedlo , sledovali prezentácie, náučné videá, kreslili do múky a popritom sa rozprávali o zložitom procese výroby pečiva.
Vďaka aktivite Rybník zdravej a nezdravej výživy, ktorá bola realizovaná vo všetkých prváckych triedach, sa naši nováčikovia na škole zoznámili s rovesníckym učením, ktoré prinieslo inú formu vzdelávania a malo zo strany detí množstvo pozitívnych ohlasov.
Na hodinách výtvarnej výchovy maľovali a vytvárali z plastelíny rôzne potraviny.
Popri každodennej práci si pochutnávali na lahodných limonádach, mliečnych koktejloch, ovocných šalátoch, tiež zeleninových nátierkach.
Z chutného ovocia, zeleniny boli vytvárané krásne a najmä chutné, priam umelecké diela.
Žiaci 2. stupňa na hodinách biológie diskutovali o zdravej strave. Formou prednášky sa oboznámili s potravinovou pyramídou, základnými zložkami stravy a správnymi stravovacími návykmi. Následne pracovali s pracovnými listami, tiež vytvárali vlastné jedálne lístky.
Do školy priniesli i rôzne druhy ovocia a zeleniny, s ktorými oboznámili svojich spolužiakov. Pri prezentácii sa zamerali na vitamíny a minerály, a to nielen pri bežných plodoch, ale aj pri menej známych druhoch ako dračie ovocie, marakuja a fialový karfiol.
Žiaci preverovali aj svoje matematické zručnosti a počítali svoj kalorický príjem a výdaj.
Možno tiež na základe získaných údajov, pripravovali na hodinách techniky vajíčkové a bryndzové nátierky, ktoré rozvoniavali po celej jedálni.
Pomocou interaktívnych programov v anglickom jazyku vytvárali zdravé desiatové boxíky.
Prostredníctvom výtvarných a literárnych prác, ktoré naši šikovní žiaci odovzdali svojim pedagógom, môžeme prehlásiť, že sa medzi nimi skrýva veľa detí s dušou umelca.
Budeme im veľmi držať prsty, aby ich výtvory boli patrične ocenené a uspeli v literárnych a výtvarných súťažiach, do ktorých sme ich zapojili.
Touto cestou ďakujeme všetkým žiakom a pedagógom, ktorí sa do tohoto projektového týždňa zapojili.
Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.
Mgr. Denisa Kmec, Koordinátorka Environmentálnej výchovy a Zelenej školy
Žiaci 6.A triedy mali možnosť zúčastniť sa nevšedného podujatia, ktoré im ponúklo autentický pohľad na ľudí so zrakovým hendikepom. V oddelení pre nevidiacich a slabozrakých Mestskej knižnice v Bratislave zažili workshop Svet pána Brailla. Pracovníčka knižnice a pani, ktorá stratila zrak už ako sedemročná, ich oboznámili s kompenzačnými pomôckami, ktoré uľahčujú život nevidiacich ľudí, či už je to biela palička, Braillove písmo, identifikátor farieb, teplej vody atď. Dozvedeli sa aj to, s akými ťažkosťami sa denne stretávajú nevidiaci ľudia.
Naši žiaci si sami mohli vyskúšať v praxi, aké je to byť nevidomým – vyskúšali si dešifrovať slovo v Braillovom písme, „prečítať“ časopis pre nevidiacich či identifikovať reliéfny obrázok výlučne podľa hmatu.
V druhej časti exkurzie sa žiaci oboznámili s fungovaním knižnice a knižničným fondom Úseku pre deti a mládež.
Veríme, že exkurzia u žiakov prehĺbila znalosti o ľuďoch so zrakovým hendikepom a posilnila empatiu k tým, ktorí to v živote nemajú jednoduché.
Mgr. Dagmara Holodová, Mgr. Romana Pirih
Na našej škole sa v dňoch 14. 10 - 18. 10. 2024 uskutočnil 3. ročník florbalového turnaja o majstra školy. Do športovej súťaže sa prihlásilo 7 tried z II. stupňa. Turnaj sa začal vyraďovacím kvalifikačným zápasom medzi 6.B a 6.C výsledkom 4:2 a víťaz postúpil medzi 6 družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Hralo sa systémom každý s každým v jednotlivých skupinách a prvé dve družstvá postúpili do semifinále turnaja. Postupne sa do záverečných bojov prebojovali štyri triedy a to 8.A, 9.B, 8.B a 7.AB. V zápase o 3. miesto zvíťazila 8.A nad 7.AB 4:2 a vo finále turnaja 8.B porazila 9.B najtesnejším výsledkom 3:2. Všetky zápasy mali súťaživú atmosféru a žiaci sa už tešia na ďalší ročník turnaja, ktorý by sa mal uskutočniť už v novej telocvični. Najlepšími strelcami turnaja s počtom 8 gólov boli Karol Boháč (9.B) a Michal Stano (8.B). Cenu Fair play získala 6.B.
Poradie najlepších družstiev: 1. 8.B
2. 9.B
3. 8.A
Prvým trom tímom gratulujeme!!!
Vypracoval: Mgr. Barančík
Svetový deň komiksov si každoročne pripomíname 3. októbra. Vznikol v USA. Jeho úlohou je vytvárať 24-stranový komiks za 24 hodín. Zmyslom tohto dňa je vytvoriť priestor pre komiksových umelcov a zviditeľniť ich tvorbu.
V našej základnej škole sme si tento deň pripomenuli kreslením komiksov na 2. stupni. Využili sme na to hodiny nemeckého jazyka, angličtiny a francúzskeho jazyka. Žiaci z toho mali veľkú radosť. Najobľúbenejšími témami stvárnenia komiksov boli: Mimoni, šport, priateľstvo či láska.
Kreatívne hodiny cudzích jazykov sme si veľmi užili a výsledok je možný vidieť na našich chodbách na nástenke ale aj v čitárni.
Amélia Michlíková, trieda 7.B, predsedníčka Školského parlamentu v ZŠ Miloslavov
Powered by aSc EduPage